۱۴۰۰/۰۶/۲۳

شورای حفاظت از منابع آب شهرستان فاروج

فرماندار فاروج در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان: « دستگاه های خدمات رسان شهرستان رضایت مردمی را به عنوان اولین اولویت خود درنظر بگیرند ».

ششمین شورای حفاظت از منابع آب شهرستان در روز سه شنبه مورخ 1400/06/23 و به مدیریت آقای نجفی فرماندار و حضور اعضای این شورا در محل سالن شهید باهنر فرمانداری برگزار گردید.

درابتدای جلسه و پس از مرور اجرای مصوبات جلسات قبلی و ارائه گزارش دستگاه های شهرستان درخصوص نحوه ی اجرای مصوبات؛ شرکت آب منطقه ای شهرستان گزارشی از وضعیت مصرب آب شرب و همچنین حجم ذخایر آب در شهرستان قرائت نمودند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فاروج و برمبنای اطلاعات سنجش شده توسط شرکت آب منطقه ای میانگین بارش شهرستان طی سال آبی جاری به میزان 39 % کاهش داشته و تراز آب های سطحی شهرستان طی خشکسالی اخیر به میزان قابل توجهی افت نموده و براساس این گزارش تبخیر، خشک سالی و برداشت غیرقانونی از مهمترین دلایل کاهش ورودی و ذخیره سد استراتژیک چری در شهرستان می باشد.

در ادامه جلسه نجفی فرماندار فاروج ضمن اشاره به لزوم برنامه ریزی و توجه ویژه به مدیریت مصرف و صرفه جویی در شهرستان گفت: « طی سال جاری بخش قابل توجهی از اعتبارات شهرستان جهت مدیریت آب شرب در نظر گرفته ایم که با پیگیری صورت گرفته صد (100%) درصد تخصیص داشته است»؛ نجفی فرماندار فاروج در ادامه لزوم فرهنگ سازی و اختصاص مشوق های لازم به منظور تغییر الگوی کشت و ورود به کشت محصولات کم اب بر مناسب از مهم ترین اولویت های مدیریت شهرستان دانست.


روابط عمومی فرمانداری فاروج

منبع : فرمانداری فاروج
تعداد بازدیدها : ۵۹۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی