۱۳۹۷/۱۰/۱۷
سرپرست معاونت سیاسی استانداری:

معرفی خراسان شمالی به عنوان پایتخت کتاب ایران می تواند در شناساندن استان موثر باشد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت:اگر خراسان شمالی بار دیگر به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شود، ظرفیت خوبی برای شناساندن این استان در سطح ملی خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود ثمینی در نشست هماهنگی برنامه های پایتخت کتاب اظهار داشت: یکی از تاکیدات مهم استاندار، تبدیل استان به برندهای ملی در حوزه های مختلف است که می توانیم به واسطه مباحث فرهنگی و هنری شاخص، این استان را به عنوان پایتخت کتاب معرفی کنیم.
وی افزود: با معرفی خراسان شمالی به عنوان پایتخت کتاب ایران شاهد اثرگذاری در حوزه فرهنگ و هنر و معرفی توانمندی های شهرستان ها خواهیم بود که این امر تحول اجتماعی و فرهنگی را نیز به دنبال خواهد داشت.
ثمینی راه اندازی ستاد مردمی در قالب چارچوب تعیین شده برای برنامه های پایتخت کتاب ایران را خواستار شد و افزود:با تشکیل این ستاد و ایفای مسئولیت های اجتماعی،حضور نخبگان فرهنگی، دستگاه های اجرایی تاثیرگذار، سمن ها و دانشگاهیان می توانیم ترویج کتاب را دنبال کنیم.
وی تصریح کرد:خراسان شمالی علاوه بر تمام توانایی های حوزه فرهنگی و هنری، سرانه مطالعه آن در مقایسه با میانگین کشوری بالاست و این نشان دهنده آن است که می توانیم با ترویج کتابخوانی استان را معرفی و مسیرهای توسعه را هموارتر کنیم .
وی اظهار داشت:انتظار داریم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با دفتر امور اجتماعی استانداری در راستای ترویج کتابخوانی از ظرفیت های دستگاه های اجرایی، جایگاه سمن های فرهنگی، جریان های کتابخوانی و شوراها و شهرداری ها استفاده کنند.
 
 

منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۴۴۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده